Poprad 1. januára (TASR) - Celkom nečakane a potichu sa v popradskej bránke v zápase 37. kola extraligy v bratislavskej Samsung Aréne proti Slovanu objavil český brankár Kamil Jarina.
Do hry zasiahol až v druhej tretine, po tom čo Hurajt inkasoval druhý gól a Poprad prehrával 0:2. Jarina pustil za svoj chrbát už len jeden gól a svojím výkonom prispel k celkom nečakanému víťazstvu nad favorizovaným Slovanom 6:3.
Tréner František Hossa po zápase na jeho adresu len usmiaty konštatoval, že im spadol z neba. \"To, že sa Jarina objavil v našom tíme, je zásluha práve Františka Hossu, \" povedal na margo čerstvej posily prezident klubu Anton Danko a pokračoval. \"Na Jarinu sa nakontaktoval prostredníctvom jeho agenta. K nám prišiel 25. decembra, s tímom absolvoval krátku skúšku a po Vianociach sme s ním podpísali kontrakt do konca prebiehajúcej sezóny. \"
S príchodom 30-ročného Jarinu, tak má Poprad momentálne na súpiske štyroch brankárov, okrem známej dvojice Radovan Hurajt, Stanislav Kožuch ešte aj mladého Marcela Melicherčíka. Práve na dvojicu skúsených Hurajta s Kožuchom sa v priebehu sezóny objavili viaceré kritiky, podľa ktorých neboli pre tím takou oporou ako v sezóne, v ktorej Poprad bojoval v neúspešnom finále so Žilinou. \"Samozrejme, že s dvoma sa rozlúčime, nemôžeme si dovoliť mať štyroch brankárov. O tom, ktorí to budú, rozhodnú do 15. januára tréneri, \" uviedol Anton Danko.
Jarina v predchádzajúcich sezónach pôsobil v českej extralige v troch tímoch - Litvínov, Karlove Vary, Zlín, v tejto chytával za ligový tím SK Kadaň. V piatich zápasoch, ktoré odchytal mal 95 percentnú úspešnosť, dvakrát vychytal nulu.
0